Horgászat
Főoldal
Pergető horgászat
Finomszerelékes horgászat
Legyező horgászat
Fenekező horgászat
Lékhorgászat
Rablóhalazás
Ötletek praktikák
Élménybeszámoló
Horgászvizeink
A Duna-Deltában
Távoli vizeken
Versenybeszámoló
Teszthorgászat
Hírek
Szállások
Adok-Veszek
Jó tudni
Gasztronómia
Galéria
Fórum
Elérhetőség
Reklámlehetőség

MÉDIAPARTNER
Vízpart.ro

MÉDIAPARTNER
PVTV - horgászcsatorna pecásoknak és vadászoknak

REKLÁM
Energofish

REKLÁM

Főoldal arrow Fórum

REKLÁM

REKLÁM
Horgászbolt Gyergyószentmiklós

Hírek »

<< Első < Előző 1 2 Következő > Utolsó >>
Laci
Felhasználó
Hozzászólás: 68
graphgraph

Válasz:Feederezes - 2009-04-14 08:42 A napokban sikerult beszerezni egy 50-100gr. dobosulyu 3.90m-es feeder botot. 0.18,0.20-as monofil zsinorral szeretnem hasznalni, a kerdesem az, milyen doboeloket ajanlatos hasznalni, szerintem a 4kg szakitoszilardsagu zsinor nem fogja birni a 60-80gr suly terheleset egy eroteljes dobasnal.

Udv,
Laci
Work is for people who don't know how to fish.
  | | Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást.
rhava1987
Felhasználó
Hozzászólás: 6
graphgraph

Válasz:Feederezes - 2009-06-03 12:51 A napokban sikerult beszerezni egy 50-100gr. dobosulyu 3.90m-es feeder botot. 0.18,0.20-as monofil zsinorral szeretnem hasznalni, a kerdesem az, milyen doboeloket ajanlatos hasznalni, szerintem a 4kg szakitoszilardsagu zsinor nem fogja birni a 60-80gr suly terheleset egy eroteljes dobasnal.

Udv,
Laci

Üdv mindenkinek! Most regisztáltam az oldalon és gondolom már nem számít de válaszolok a kérdésedre Laci.
A feeder sztem nem távdobásra és nagy súlyok dobálására való. Ha erre kell bot vegyél extra heavy-t vagy bojlis botot. Szerintem álltalánosan érvényes a botoknál hogy a dobósúly alsóhatárához legyen közelebb a bedobandó súly. Én is nehezen szoktam meg a 16-os főzsinórral való horgászást. sztem a fonott dobóelőke és a durvítások nem kellenek a feederre. viszont ha mégis nagyobbakat akarsz dobálni vagy nagyhalazni akarsz illessz be a szerelékbe erőgumit mert az a legegyszerűbb megoldás.
üdv Robi
Laci
Felhasználó
graphgraph

Válasz:Feederezes - 2009-06-03 14:44 Kosz szepen a valaszt, parszor hasznaltam 0.22 doboeloket, de lemondtam rola. Attol feltem, hogy a 30gramos kosar megtoltve dobaskor elszakitja a 0.18-as zsinort. Nem akarok en 100metert dobni, nem is ezert akartam a doboeloket.
A multkori horgaszatoknal mar doboeloke nelkul horgasztam, es a napokban beszereztem az erogumit is.
Ferenc
Hozzászólás: 84
graphgraph

Válasz:Feederezes - 2009-06-03 15:48 Egy kicsit karcsúnak érzem a 0,18-ast egy ilyen erős karakteres bothoz(50-100gr). Megtörténhet, hogy nem dobás közben fog leszakadni a cucc, hanem bevágáskor. Szerintem, nyomhatod 0,22-essel és esetleg 0,18-as előke, de még így is erős a bot, ilyen madzaghoz. Az erőgumi levesz azért valamennyit a sokkból, ami bevágáskor, meg dobáskor keletkezik, az mindenképp előnyös. Ha 0,18 as főlé nem akarsz menni, akkor jobban jártál volna egy 30-60 grammos pálcával, így valamit visszaad a fárasztás élményéből is a bot. Viszont az erős bottal csak az orsód nyekereg, szinte nem is dolgozik a bot, annyira finomra kell hangold a féket, hogy ne szakadjon a damil.
Laci
Felhasználó
graphgraph

Válasz:Feederezes - 2009-06-04 02:30 Tulajdonkeppen 40-90gr. MH kategorias bot, en inkabb meretesebb halaknak szantam.
Eleg rugalmasnak talalom a botot, viszont megfogadom a tanacsot s nyari idoszakra felteszem a 0.22-es fozsinort.
rhava1987
Felhasználó
Hozzászólás: 6
graphgraph

Válasz:Feederezes - 2009-06-04 07:50 Üdv!
Nálatok mennyire vannak elterjedve a pelletek? Van egy fizetős tó ahová néha elmegyünk és a pontyoknál abszolút nyerő a pellett. Persze mással is meglehet fogni de 6mm-es epres pellettel volt hogy 7óra alatt 11pontyot fogtam 2-6kg közöttieket és egy Lénai tok ot 6.5kg osat. Apám meg fogott egy 10kgos pontyot szintén egy szem epres pellettel. Ez volt az első alkalom amikor bebizonyosodott nekem a pellettek jósága. Azóta is használom de mostmár inkább afrikai harcsázom ha maszekra megyek.
Szóval nektek mi a tapasztalatok a pelletekről?
üdv Robi
Edy
Hozzászólás: 3
graphgraph

Válasz:Feederezes - 2011-07-27 03:50 Valaki probálta már az Energofishtől a Rubin Match-Feedert, ér valamit, vagy csak egy revoluciónáris szenzáció amit jövötől nem is gyártanak többet? Egy nem kereskedelmi érdekválaszt szeretnék, ha tud valaki segíteni ebben. Vagy inkább maradjak abban a tudatban, hogy feeder az feeder és a match az match? A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.
<< Első < Előző 1 2 Következő > Utolsó >>

Bejelentkezés

Elfelejtette a jelszavát?
Még nem regisztrálta magát? Regisztráljon most!
Vadászat
Élménybeszámoló
Vadászatszervezés
Vadételek
Írások
Külföldi vadászutak

REKLÁM

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

REKLÁM
d-log.jpg

Legfrissebb fórumtémák
Új apróhirdetések
Cikk hozzászólások
Erdélyi Horgász © 2006-2008 - Minden jog fenntartva | Készítette a 2DESiGN | Catalog Web