Horgászat
Főoldal
Pergető horgászat
Finomszerelékes horgászat
Legyező horgászat
Fenekező horgászat
Lékhorgászat
Rablóhalazás
Ötletek praktikák
Élménybeszámoló
Horgászvizeink
A Duna-Deltában
Távoli vizeken
Versenybeszámoló
Teszthorgászat
Hírek
Szállások
Adok-Veszek
Jó tudni
Gasztronómia
Galéria
Fórum
Elérhetőség
Reklámlehetőség

MÉDIAPARTNER
Vízpart.ro

MÉDIAPARTNER
PVTV - horgászcsatorna pecásoknak és vadászoknak

REKLÁM
Energofish

REKLÁM

Főoldal arrow Fórum

REKLÁM

REKLÁM
Horgászbolt Gyergyószentmiklós

Hírek »

Spali
Felhasználó
Hozzászólás: 4
graphgraph

Kormoránok az Olton - 2013-12-05 01:05 A tegnap, dec. 4-én kormoránokat láttunk az Olton.Több mint 100 darabot.Sepsibüxádon a vonatállomással szemben.Leirhatatlan pusztitást végeztek.Szomorú volt nézni, amint a megsérűlt szép paducok vergődtek a jég szélén ( 14-et számoltunk meg egy 200 méteres szakaszon)Mivel elriasztottuk, nem tudták befejezni lakomájukat. Nagytestű rabló madarak, akkorák, mint egy jól megtermett lúd.Mit lehet tenni, hogy megvédjük ezt az amúgy is szegényes halállományt?
  | | Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást.
Benczearpad
Felhasználó
Hozzászólás: 36
graphgraph

Válasz:Kormoránok az Olton - 2013-12-19 05:16 sajna csak annyit hogy elriasztjatok oket
Barnee
Felhasználó
Hozzászólás: 1
graphgraph

Válasz:Kormoránok az Olton - 2014-03-23 16:28 Szia,sajnos elég szépen hazavágták a halállományt országszerte.Én a Küküllőkről ismerem ezt a kártékony csapatot,láttam nem egy ilyen akciót mint amit leírtál.Északról jöttek le állítólag,lényeg hogy nálunk nem őshonosak,semmi keresnivalójuk és az őshonos halfajainkat keményen írtják ezek a betolakodó idegenek.Tenni mint magánszemély valóban csak annyit lehet,hogy elriasztod.Én próbáltam parittyával rájuk lőni,de okosak,idejében elmenekülnek.Európai szinten védettek,de engedéllyel lehet gyéríteni,a Balatonon keményen suppantják is mert veszélyeztetik a tó halállományát.Itt is veszélyeztetik,de itt nem nagyon tesz senki semmit pedig az egyesületek ezért vannak elvileg hogy a vizeinket megvédjék.Mégse hallottam,hogy valamelyik egyesület peticiót küldött volna Bukarestbe hogy gyéríteni akarja a kormoránt,semmit nem csinálnak.Ahogy szokássá vált ebben az országban,ahol nincs profit ott senki nem mozdítja meg a körmét semmiért...Az engedélyeket meg ugyis kiváltja a naiv horgász,kimegy a vízpartra és eltölti a napot az üres vízmeder előtt.

Bejelentkezés

Elfelejtette a jelszavát?
Még nem regisztrálta magát? Regisztráljon most!
Vadászat
Élménybeszámoló
Vadászatszervezés
Vadételek
Írások
Külföldi vadászutak

REKLÁM

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

REKLÁM
d-log.jpg

Legfrissebb fórumtémák
Új apróhirdetések
Cikk hozzászólások
Erdélyi Horgász © 2006-2008 - Minden jog fenntartva | Készítette a 2DESiGN | Catalog Web